تفاوت زن ومرد

یك وكیل دادگستری با بیان ‌این‌كه در ازدواج‌هایی كه زوجین تفاوت سنی زیادی نسبت به یكدیگر دارند، عمدتا به دنبال منفعت مالی و اقتصادی هستند، گفت: دختر و پسرهای جوانی كه با افراد مسن‌تر از خود ازدواج می‌كنند معمولا به ازدواج به شیوه معامله نگاه می‌كنند.

به گزارش فارس مشكلات مالی باعث گرایش دختران جوان به ازدواج با افراد مسن شده‌است و از طرفی ممكن است پسرهایی كه مشكلات مالی دارند با دختران و زنان مسن ولی با وضعیت مالی مناسب ازدواج كنند.

كارشناس مسائل حقوقی گفت: زمانی كه دختری جوان با پسر یا مردی كه مسن‌تر از خودش است ازدواج می‌كند در آینده دچار مشكلاتی خواهد ‌شد؛ چون از لحاظ روحی و اخلاقی با یكدیگر متفاوت هستند. ضمن این‌كه در هر ۲ صورت انگیزه مالی و اقتصادی وجود دارد.

این‌گونه تصور می‌كنند" من جوانی را می‌دهم و در مقابل پول و وضعیت مالی خوب را بدست می آورم".

به گفته مشهدی زاده وقتی فاصله سنی بین زوجین افزایش می‌یابد مشكلات و اختلافات نیز زیاد می‌شود.

eshghe%20bad%20az%20ezdevaj عشق قبل از ازدواج آغاز می شود یا بعد از آن؟

نوشته شده در چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1390 ساعت 9:15 توسط پرتو|

نوشته شده در چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1390 ساعت 9:13 توسط پرتو|

بارداری

زنان باردار ویتامین مصرف کنند
مقداری قابل توجهی از ویتامین ها و مواد معدنی که شما مصرف می کنید تامین می شود،اما مقدار کافی این مواد به تنهایی ازراه غذا تامین نخواهد شد
،ویتامین های زمان بارداری به خصوص خوردن قرص آهن بسیار حائزاهمیت است .نکته بسیا مهم این است که مقادیر اضافی ویتامین ها با عث نقایص غیر قابل جبران درکودک خواهد شد
پس اطمینان حاصل کنید که قبل از مصرف دارهای مکمل با پزشک خود مشورت کرده باشید.

زنان باردار چه غذاهایی را نباید بخورند
بیشتر غذاها منعی دردوران بارداری ندارند از تن ماهی فقط یک بار در هفته استفاده شود. از خوردن تخم مرغ پرهیز کنید از پنیر هایی که در تهیه آنها از شیر پاستوریزه استفاده نشده است پرهیز کنید.
از خوردن چای زیاد و پررنگ به علت کافئین بالا آن خودداری کنید و درطی بارداری سیگار نکشید. استفاده مقادیر زیادی کافئین عوارض ناخواسته رادر سه ماه اول افزایش میدهد در طی دوران بارداری مصرف چای ،قهوه،
 شکلات و نوشابه را به حداقل برسانید ولی مصرف گهگاه به مقادیر کم اشکالی ندارد.

زنان بارداری که در طول بارداری دچار خونریزی می شوند
بسیار شایع است که خانم ها در طی بارداری مقادیر بسیار کم خونریزی یا دردهای شکمی شبیه قاعدگی را در شروع بارداری تجربه کنند. این مقادیر بسیار کم در ماه های اول نگرانی ندارد ولی توصیه میشود حتما با پزشک
مشورت کنند.

نوشته شده در چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1390 ساعت 9:8 توسط پرتو|

هسته مرکزی هر جامعه ای، خانواده است و خانواده بدون زوجی متشکل از زن و مرد معنا ندارد. زن و مردی که با یکدیگر پیوند ازدواج می بندند، عهد می کنند تا ضمن تشکیل خانواده ای سعادتمند، به یکدیگر کمک کنند تا به کمال مطلوب نزدیک تر شوند. به این ترتیب سلامت خانواده در درجه اول اهمیت قرار دارد و آن چه آن را ضمانت می کند، انتخاب صحیح همسر است. ملاک های انتخاب همسر یکی از اصلی ترین مباحث در مشاوره قبل از ازدواج است و هر جوانی پس از رسیدن به شناخت از خود، باید بتواند درباره انتخاب همسرش تصمیم گیری کند. در سلسله گزارش های مرتبط با ازدواج، به عمده ترین مسائلی که جوانان باید به آن توجه کنند، از جمله عزم و اراده برای ازدواج، رسیدن به بلوغ اقتصادی، فکری، عاطفی، اجتماعی و جسمی و حصول شرایط اولیه خودشناسی، دیگرشناسی و توافق والدین اشاره کردیم.هم چنین به موضوع معیارهای انتخاب همسر که شامل معیارهای مشترک، ویژگی های شناختی و ویژگی های شخصیتی بود پرداختیم. طی این بررسی ها دریافتیم دختر و پسر قبل از ازدواج باید از مشترکات لازم برای شروع زندگی بهره مند
نوشته شده در چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1390 ساعت 9:3 توسط پرتو|

نوازش و یا دست زدن مستقیم به دستگاه تناسلی، یک صدا، یک حرکت لطیف و رمانتیک تصویری یا .
در آمریکا پژوهشی صورت گرفته که طبق آن ۵۸ درصد از زنان بر اثــر نگاه مرد تحریک میشوند. این رقم برای مردان ۷۲ درصد است. ۱۲ درصد زنان و ۵۴ درصــد مردان بر اثر نگاه کردن به تصـویر لخت جنس مخالف تحریک میشوند. به همین دلیل در تبلیغات از زنان برهنه استفاده میشود.یک چهارم زنان و یک سوم مردان بر اثر دیدن عمل جنسی تحریک میشوند. اما زنان و مردان به یک اندازه بـه وسیله دیدن فیلم و کتاب تحریک میشوند. نتیجه این که عکس العمل زن آهسته، آهستــه است. دیدن یک عکس سکسی، زن را شـوکه میکند تا تحریک. اما کتاب یا فیلـــم او را آهسته، آهستــه تحریک میکند.
همان طور که رویاهای جنسی در مورد مردان منجـر به میل جنسی میشود در مورد زنان نیز میل جنســی ایجاد میکنـد. میل جنسی احتمالا به همان اندازه تحریک فیزیولوژی به سابقه آموزشی شخص وابستگی دارد.میل جنسی متناسب بامیزان ترشح هورمونهای جنسی افزایش می یابد. میل جنسی در جریان دوره عادت ماهانه تغییر میکند و در نزدیکی زمان تخمک گذاری به حداکثــر خود میرسد. این امــر احتمالا ناشـی از زیاد بــودن ترشــح استــروژن در جـریان مرحلــــه قبــل از تخمک گذاری است. تحـریک جنســی موضعــی در اندام های جنسی و مجرای ادرار موجب بـروز احساس های جنسی میشود. این علایم از طریق عصب به نخاع و از آن جا به مغزانتقال می یابد.

نوشته شده در چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1390 ساعت 9:3 توسط پرتو|

چرا دوران نامزدي شيرين ، ضامن يك ازدواج موفق نيست؟

هوا خوب بود و آنها تازه مراسم عقد کنان را از سر گذرانده بودند و چند روز تعطيلي. يکي از دوستانشان، دعوتشان کرده بود با هم به يک سفر 2 روزه بروند. هوا خوب بود؛ اما او فکر مي کرد زندگي زياد قشنگ نيست. هر چه به پدر همسرش اصرار کرده بود، اجازه نداده بود به اين سفر بروند. گفته بود خوبيت ندارد دختر عقد کرده با همسرش برود مسافرت. دو روزي با هم دعوا کرده بودند و همه چيز را انداخته بودند گردن هم. دو روز تعطيلي را هم مانده بودند خانه يا رفته بودند توي شهر، دوري زده بودند و برگشته بودند خانه. هوا خوب بود و زندگي قشنگ، اما او اصلاً نمي توانست بفهمد چرا پدر همسرش اجازه نداده او با زنش برود مسافرت!
نوشته شده در چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1390 ساعت 9:2 توسط پرتو|

رابطه ی زن و شوهر، رابطه ی عاشق و معشوق، رابطه ی‌ تن و تن‌پوش، رابطه ی همرهان طریق کمال و معنا‌گر محبّت و ایثار است. رابطه ی زن و شوهر، به قدمت خلقت آدم، به قداست متعالی‌ترین ارزش‌ها، به عظمت گستره ی هستی، به برکت همه ی نسل‌ها در همه ی عصرها و تجلی‌گر اولین تعامل حقّه انسان‌هاست. رابطه ی زن و شوهر، سرچشمه همه عاطفه‌ها و بستر گیراترین رابطه‌هاست. زن ، مرادش را در حسن رابطه با شوهر می‌یابد و شوهر، آرامش را در گرو وجود زن می‌‌داند. رابطه ی زن و شوهر جلوه‌ای از برترین هنر زندگی و کامل‌ترین شکل ارتباط انسانی است............

نوشته شده در چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1390 ساعت 9:1 توسط پرتو|


برج حمل (فروردین(
بوسه های شما تند و سریع و بسیار پرحرارت هستند که نشانگر حس شهوتران و لذت طلب شماست، اما این احساس داغ و سوزان خیلی زود فروکش می کند.

برج ثور (اردیبهشت)
بوسه های شما با تعلل صورت می گیرد اما بوسه هایی ژرف و با احساس هستند که پی در پی می آیند و می آیند و…
برج جوزا (خرداد)
بوسه های شما با فوران خنده، لبخند و مسخره بازی قطع می شود.
برج سرطان (تیر)
بوسه های شما گرم و لطیف است، و دوست دارید تا ابد به آن ادامه دهید…  
برج اسد (مرداد)
بوسه های شما وحشی و پراحساس، همراه با چنگ زدن و گاز گرفتن است. هیچگاه موقع بوسیدن از بروز احساسات خود جلوگیری نمی کنید و دوست دارید دیگران شما را به این خاطر تشویق کنند.
 

برج سنبله (شهریور)
بوسه های شما بسیار دقیق، ظریف و ماهرانه است و معشوقتان زمانی متوجه آن می شود که شما کارتان را تمام کرده اید
برج میزان (مهر)
آنقدر نگران وضعیت تنفستان هستید که نمی توانید خوب به بوسیدنتان بپردازید.
برج عقرب (آبان)
شما خیلی زود از بوسیدن می گذرید و به سراغ……چیزی می روید که پشت سر آن برسد.

برج قوس (آذر)
بوسه های شما غافلگیر کننده و خود به خودی هستند که باعث می شود معشوقتان بیشتر و بیشتر طلب کند.

برج جدی (دی)
بوسه های شما لحظه ی خلاص شدن و آزادی از استرسی است که در طول روز اسیرتان کرده است.
برج دلو (بهمن)
بوسه های شما خیس و با کثیف کاری همراه است و هنگام بوسیدن چشمانتان را باز نگاه می دارید!
برج حوت (اسفند)
بوسه های شما رویایی، خیال انگیز، عاشقانه و ابدی است.

نوشته شده در سه شنبه بیستم اردیبهشت 1390 ساعت 9:2 توسط پرتو|

 برای آنانی که می خواهند زندگی خود را صد در صد بسازند !! ... اگر
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
برابر باشد با
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25,26
آیا برای خوشبختی و موفقیت تنها تلاش سخت كافیست؟
تلاش سخت  (Hard work)=
H+A+R+D+W+O+ R+K
8+1+18+4+23+ 15+18+11= 98%
آیا دانش صد در صد ما را به موفقیت می رساند؟
دانش=  (Knowledge)
K+N+O+W+L+E+ D+G+E
11+14+15+23+ 12+5+4+7+ 5=96%
عشق چگونه؟
عشق=  (Love)
L+O+V+E
12+15+22+5=54%
خیلی از ما فکر می کردیم اینها مهمترین باشند مگه نه؟
پس چه چیز 100% را می سازد؟؟؟
پول  (Money)=
M+O+N+E+Y
13+15+14+5+25= 72%
رهبری=  (Leadership)
L+E+A+D+E+R+ S+H+I+P
12+5+1+4+5+18+ 19+9+16=89%
اینها كافی نیستند پس برای رسیدن به اوج چه باید كرد؟
نگرش  (Attitude)=
1+20+20+9+20+ 21+4+5=100%
آری اگر نگرشمان را به زندگی، گروه و کارمان عوض کنیم زندگی 100% خواهد شد
نگرش همه چیز را عوض می کند، نگاهت را تغییربده چشمهایت را دوباره بشوی همه چیز عوض می شود.

قبول داری یا نه ؟

نوشته شده در سه شنبه بیستم اردیبهشت 1390 ساعت 9:1 توسط پرتو|

عکس: مرد زن ذلیل و زنش (فوق العاده خنده دار)

نوشته شده در سه شنبه بیستم اردیبهشت 1390 ساعت 8:59 توسط پرتو|

تحقیقات نشان داده است که مردم در دوران تعطیلات بیشتر از زمان‌های عادی وزنشان بالا می‌رود و این وزن اضافه طی سال‌ها روی هم جمع می‌شود و به چاقی منجر می‌شود. اضافه کردن وزن خیلی راحت تر از کم کردن آن است. به همین خاطر وقتی حتی فقط نیم یا یک کیلو هم وزنتان طی تعطیلات بالا می‌رود، این احتمال وجود دارد که نتوانید آن را پایین بیاورید اما می‌توانید از همین حالا برنامه ریزی کنید که طوری تعطیلات را بگذرانید که دور کمرتان یک سانت هم بیشتر نشود
نوشته شده در سه شنبه بیستم اردیبهشت 1390 ساعت 8:58 توسط پرتو|

اين مطالعه كه ژن هايي را كه مغز را تحت تاثير قرار مي دهند مورد بررسي قرار داده است هنوز در مراحل اوليه قرار دارد. اما به گفته سرپرست اين تحقيق نتايج به دانشمندان كمك خواهد كرد تا بهتر دريابند چگونه ژنتيك ، هيجانات و سلامت در زنان و مردان با هم ارتباط دارند.

محققان در تلاشند قطعات يك پازل هزار قطعه اي را در زمينه بيماري قلبي كنار هم قرار دهند. اين تحقيق يكي از اجزاء اين پازل را مشخص كرده مبني بر اينكه خشم و حالت تهاجمي تا حدي ژنتيكي است.

بر اين اساس محققان دريافته اند كه احتمال وجود ژن هايي كه بر گيرنده هاي سروتونين روي سلولهاي مغزي تاثير مي گذارند عصباني ترين زنان بيشتر است. درواقع اين ژن پروتئين مهمي را مي سازد كه به ارتباط سلولهاي عصبي با هم كمك ميكند.

مطالعات ديگر نشان داده اند هيجانات انسان تحت تاثير ژن ها يي قرار دارند كه ساير جنبه هاي پردازش سروتونين مغز را كنترل مي كنند.

عملكرد سروتونين در مغز اثرات زيادي در مردان و زنان دارد.

اين ماده نقش مهمي در خواب ، حالت هيجاني و سلامت فيزيكي بدن ايفا مي كند. يك متخصص عصب شناسي از سنديگو به نام دكتر جيمز گريسوليا مي گويد اكثر زنان و مرداني كه به علت اضطراب ، افسردگي يا مشكلاتي مانند بي خوابي ، سرگيجه ، يا كاهش حافظه مراجعه مي كنند به بازدارنده هاي بازجذب انتخابي سروتونين (SSRIs) پاسخ مي دهند.

اما محققان مي خواهند بدانند آيا يك درمان ژنتيكي (حتي شايد يك قرص) مي تواند از اين خشم و عصبانيت زنان و مردان بكاهد.

محل اين ژن روي كروموزوم x است بنابراين مردان يك ژن و زنان كه داراي دو كروموزوم x هستند دو كپي از اين ژن را دارند. به گفته محققان افزايش سطوح خشم و نفرت با واريته هاي ژنتيكي ارتباط دارد كه ممكن است در ايجاد برخي بيماري هاي مزمن نقش داشته باشند.

به طور كلي شناخت نقش ژن ها در رفتار و شخصيت در مراحل اوليه قرار دارند و تصوير واقعي احتمالا منعكس كننده شبكه اي از عوامل ژنتيكي و فاكتورهاي محيطي همراه با جنسيت ، سن و ساير عوامل خواهد بود.

نوشته شده در سه شنبه بیستم اردیبهشت 1390 ساعت 8:57 توسط پرتو|

چرا بعضی از مردها ناگهان رابطه عاشقانه خود را با خانمی به هم میزنند؟

این مسئله نه تنها در کشور ما بلکه در تمام دنیا بیشتر در دوران دوستی و نامزدی پیش می آید.بینید ما اینجا درباره یک رابطه سالم و عاشقانه صحبت میکنیم که چرا در این روابط ناگهان یک مرد میگوید: چندان از رابطه اش راضی نیست و می خواهد شما را ترک کند. من به رابطه هایی که بعضی مردها به دروغ ادای انسانهای عاشق رو در میارن و..... کاری ندارم

واقعیت این است که خیلی از پسرها اشتباه نموده و از رابطه عالی که می توانند با یک دختر فوق العاده داشته باشند فرار می کنند. برخی علتها از خصوصیات رفتاری بعضی مردها ناشی میشود و شما میتوانید باشناخت این خصوصیات جلوی این اتفاق را بگیرید.

عاشقانه

نوشته شده در سه شنبه بیستم اردیبهشت 1390 ساعت 8:56 توسط پرتو|

مطالبي حیاتی برای پیدا کردن عشق زندگی

دریچه‌های قلبتان را باز کنید و شگفت‌زده شوید. اگر این مقاله را می‌خوانید یعنی درهای قلبتان را برای دریافت یک عشق جدید باز کرده‌اید. درست است؟ اما اینکه واقعاً دریچه‌های قلبتان را به روی عشق باز کنید یعنی حتی بااینکه دنبال آن فرد استثنایی برای خودتان هستید، عشق را از هر جایی که بیاید می‌پذیرید. مرد زندگیتان باید به طریقی که اصلاً انتظارش را ندارید از راه برسد و  باشد که هیچوقت تصورش را نمی‌کردید. تنها راه پیدا کردن آن فرد این است که افراد گوناگونی را زیر نظر داشته باشید.


تازمانیکه متعهد نشده‌اید، خیلی امیدوار نباشید. مردی استثنایی را ملاقات کرده‌اید که اوقات بسیار زیادی را با او می‌گذرانید. به نظرتان می‌رسد که باید فقط روی او تمرکز کنید؟ نه، به هیچ‌وجه. راه انتخاب‌های دیگر را باز بگذارید مگراینکه او از شما بخواهد که به او متعهد شوید. مسئله پیچاندن او نیست، مسئله این است که حس خودتان بودن را حفظ کنید به ‌جای‌ اینکه یک مرد را مرکز زندگیتان کنید. همچنین باعث می‌شود خیلی نیازمند آن فرد به‌ نظر نرسید و طوری به نظر او خواهد آمد که درخواست او بوده که به هم متعهد شوید.

نوشته شده در سه شنبه بیستم اردیبهشت 1390 ساعت 8:55 توسط پرتو|

 مرد ایرانی با شدت و حرارت جلو می آید. دست و دل باز است و در ابتدای رابطه غیرتش نمی گذارد شما دست تو جیب کنید ،روزی دو بار زنگ می زند و ده تا اس ام اس می فرستد و کلی حرف های قشنگ در گوشتان می گوید  و همان بار اول به شما می گوید چقدر خوشگلی و از بار دوم به آسانی  عزیز م و عسلم و عشقم صدایتان می کند .

2-مرد ایرانی برای بردن شما به رختخواب عجله ی بسیار دارد و بهترینش را همان اولین بار نشان می دهد ولی  از این نقطه  رابطه شما  به سرعت وارد فاز نزولی  یا معکوس  ( خانمها دست اقایون رقص ، حالا بر عکس) می شود

3- بعد از خوابیدن با وی ، او  فاتح شده و شما ..... شده اید در اینجا آن لاله رخ  به سرعت به یاد می آورد که شما اونقدر ها هم خوشگل نیستید و دوست دختر سابقش شکل آنجلینا جولی بوده و ننه اش  براش فلانی را پسند کرده  است  . در ضمن حقوق زن و مرد بعضی جاها برابر است پس  چرا شما  پول رستوران  و خرج سفر آقا را نمی دهید؟تعداد زنگ زدن ها به حدود صفر کاهش می یابد و شاید پیام های شما بی جواب بماند و البته این ها به دلیل این است که ایشان بی کار نیست که مدام وقتش را برای این بچه بازی ها بگذارد

4-مرد ایرانی در 18 سالگی دنبال زن های 40 ساله است واز 40 سالگی به بعد دنبال دختر 18 ساله می گردد

5- در ادبیات مردانه  وقتی زنی می گوید نه یعنی اره ( مخصوصا اگر این نه در رختخواب گفته شود)

نوشته شده در سه شنبه بیستم اردیبهشت 1390 ساعت 8:54 توسط پرتو|

مردي كه به خاطر پول زن مي گيره به نوكري مي رود.

 

 دختر عاقل جوان فقير را به پيرمرد ثروتمند تر جيح مي دهد.

 

موقع پارچه خريدن حاشيه را خوب نگاه كن موقع ازدواج مادر عروس را.

 

تاك را از خاك خوب و دختر خوب را از مادر خوب و با ايمان.

 


ازدواج زودش اشتباه و ديرش اشتباهي بزرگتر.


اگر كسي در انتخاب همسرش دقت نكند دو نفر را بدبخت كرده .

 

با زني ازدواج كن كه اگر مرد بود بهترين رفيق شما ميشد.

 

با همسر خود مثل كتاب رفتار كن و فصل هاي خسته كننده او را اصلا نخوانيد.

 

 براي يه زندگي سعادتمند مرد بايد كر و زن بايد لال باش

 

 تنها علاج عشق ازدواج است.

نوشته شده در دوشنبه نوزدهم اردیبهشت 1390 ساعت 10:2 توسط پرتو|

امروزه چرا عدم تفاهم زن و مرد در بسیاری از خانواده‌ها بیش‌تر شده و با وجود تلاش فراوان برای جلب حمایت یکدیگر، نه‌تنها رابطه‌شان بهتر نمی‌شود، بلکه در کمال ناباوری، از هم دورتر می‌شوند... و نمی‌دانند

ارزیابی و تفسیرهای اشتباه زن و مرد از احساس و عملکرد یکدیگر

زنان و مردان با تصورات و بینش خود بدون توجه به نیازهای واقعی یکدیگر نیازها و انتظارات همدیگر را برطرف می‌کنند.

 امروزه چرا عدم تفاهم زن و مرد در بسیاری از خانواده‌ها بیش‌تر شده و روزبه‌روز زوج‌ها از هم دورتر می‌شوند و با وجود تلاش فراوان برای جلب حمایت یکدیگر، نه‌تنها رابطه‌شان بهتر نمی‌شود، بلکه در کمال ناباوری، از هم دورتر می‌شوند... و نمی‌دانند چرا!

 بیش‌تر زنان و مردان متوجه نیستند که هر یک، دارای ارزش‌ها، دیدگاه‌ها، اولویت‌ها، اندیشه‌های خاص خود بوده که با دیگری بسیار متفاوت است و هر کدام با توجه به ویژگی‌های خاص خود، احساس و عملکردهای خویش را به‌‌صورت طبیعی نشان‌می‌دهد و آگاهانه قصد مخالفت و لج‌بازی با همسر خود را ندا

نوشته شده در دوشنبه نوزدهم اردیبهشت 1390 ساعت 9:58 توسط پرتو|

اثرات لذت نبردن از زندگی بر روی شما
پژوهشگران اعلا‌م كردند كه لذت نبردن‌ ‌از زندگی باعث مرگ زودهنگام و كوتاه ‌شدن عمر می‌شود.

‌نتایج یك پژوهش در ژاپن نشان داد ‌افرادی كه تصور‌ ‌می‌كنند زندگی كردن بی‌ارزش است، زودترمی‌میرند.

گفتنی است، افزایش خطرمرگ و میر در بین‌ ‌این قبیل افراد عمدتاً به خاطر ابتلا ‌به بیماری‌های قلبی- عروقی و نیز عوامل خارجی‌ ‌به ویژه خودكشی است.

پژوهشگران بر روی 43هزار و 391 زن و‌‌ ‌مرد در گروه های سنی40 تا 79 ساله طی یك دوره 7‌ساله مطالعه كردند.

دراین دوره 3 هزار و 48 نفر از شركت‌‌ ‌كنندگان فوت كردند.‌ ‌از تمام این افراد سوال شده بود آیا از‌ ‌زندگی خود لذت می برند كه 59 درصد آنها جواب مثبت دادند،4/36 درصد مطمئن نبودند و4‌/6 ‌درصد جواب منفی داده ‌بودند.

نتایج تحقیقات نشان داد، افرادی كه از‌ ‌زندگی لذت نمی‌بردند كمتر به دنبال كار یا ‌ازدواج می‌رفتند، سطح تحصیلات پایین‌تری‌ ‌داشتند، ازنظر سلامت جسمی ‌، وضعیتشان بدتر و از لحاظ روانی استرس بیشتری داشتند و به‌ ‌طوركلی درد ‌بیشتری را در بدن خود احساس می‌كردند.

آنها همچنین تمایل بیشتری به‌ ‌كاهش ‌فعالیت و تحرك جسمی داشتند كه تمام این فاكتورها می‌تواند موجب مرگ زود‌هنگام‌ ‌انسان شود.
نوشته شده در دوشنبه نوزدهم اردیبهشت 1390 ساعت 9:57 توسط پرتو|

تعداد زیادی از زوج ها در تلاش هستند تا به هر طریقی که می شود شادی، خوشی و رضایت مندی را در زندگی مشترکشان بیدار نگه دارند. عوامل بسیار زیادی وجود دارند که می توانند به راحتی زندگی جنسی انسان ها را تحت الشعاع قرار دهند؛ مثل: برنامه های سخت کاری، نگهداری و مراقبت از فرزندان، افزایش سن و ….

بدون وجود صمیمیت فیزیکی، چه چیز می تواند شما دو نفر را همچنان نزدیک به هم نگه دارد؟ شاید با خود بگویید چیزهایی شبیه به: مرور خاطرات گذشته، دوستان، اقوام و خیلی چیزهای دیگر. ولی به راستی عشق تا چه اندازه می تواند در زندگی مشترک مهم باشد؟

بوسه = زندگی شیرین
قابل باور است که برخي مي‌گويند بالا رفتن سن، باعث از بین رفتن حس رضایتمندی در رابطه
جنسی می شود. به همین دلیل روند طبیعی زندگی از جمله داد و فریاد کردن فرزندان، و یا برنامه های شلوغ کاری نباید به هیچ وجه مانع سلامت روانی زوجین و امتناع ورزیدن هر یک نسبت به برقراری رابطه جنسی با دیگری شود. مسائل جنسی از اهمیت چشمگیری برخوردار هستند. مخصوصا زمانی که شما تعهد دارید تا در هیچ کجای دیگر سراغ آنها نروید. برای داشتن یک زندگی سالم، هر دو طرف باید بر روی ارتباط خود کار کنند. اما در اینجا یک راز کاملا سری هم وجود دارد:


نوشته شده در دوشنبه نوزدهم اردیبهشت 1390 ساعت 9:6 توسط پرتو|

آينده:
يـك زن تــا زمانيكه ازدواج نكرده نگران آينده است. يك مرد
تا زمانيـكـه ازدواج نـــكرده هــــرگز نگران آينده نخواهد بود.

موفقيت:
يــك مرد موفق كسي است كه بيشتر از آنچه هـمــسرش
خرج ميكند درآمد داشته باشد. يك زن موفق كسي است
كه بتواند چنين مردي را پيدا كند.

ازدواج:
يك زن به اميد اينكه شوهرش تغيير كند با او ازدواج ميكند،
ولي تغيير نميكند. يك مــرد به اين اميد با همسرش ازدواج
ميكند كه تغيير نكند، ولي تغيير ميكند.

روابط:

اول از همه، يك مرد يك رابطه را يك رابطه بحساب نمي آورد. وقتي رابطه اي تمام ميشود، زن شروع به گريه نموده و سفره دلش را براي دوستان دخترش ميگشايد و نيز شعري با عنوان "همه مردها نادانند" مي سرايد. سپس به ادامه زندگيش ميپردازد. مرد هنگام جدايي اندكي مشكلاتش بيشتر است. 6 ماه پس از جدايي ساعت 3 نيمه شب يك پنجشنبه، تلفن ميزند و ميگويد: "فقط ميخواستم بدوني كه زندگيمو از بين بردي، هيچوت نمي بخشمت، ازت متنفرم، تو يه ديوانه اي، ولي ميخوام بدوني باز هم يه فرصتي برامون باقي مونده." نام اين كار تماس تلفني "ازت متنفرم/عاشقتم" است كه 99 درصد مردان حداقل يك بار آنرا انجام ميدهند. برخي كلاسهاي مشاوره اي مخصوص مردان براي رها شدن از اين نياز تشكيل ميشود كه معمولا تاثيري در بر ندارند.

نوشته شده در دوشنبه نوزدهم اردیبهشت 1390 ساعت 9:5 توسط پرتو|

يکي بود يکي نبود....

وقتي اين يکي بود اون يکي نبود.... وقتي اون يکي بود اين يکي نبود...

خلاصه ما هم نفهميديم که کي بود و کي نبود؟ امّا فهميديم که هيچوقت اون يکي با اين يکي نبود!

حکایت من شده مثل حکایت چارلی چاپلین که خودش غمگین بود اما دیگرانو میخندوند. چند وقته خودمم حال خندیدن ندارم. جالبه چند ماه پیش یه روز به خودم اومدم دیدم هیچ آرزویی ندارم. تا حالا به این حد رسیدی که هیچ آرزویی نداشته باشی؟ اوایل خیلی قشنگه که همه چی داری ! ولی کم کم حوسلت سر میره. میبینی هیچ هدفی نداری که واسه رسیدن بهش تلاش کنی و بجنگی. ولی این وعض زیاد طول نکشید. خیلی چیزا رو از دست دادم. حالا فقط خدا رو دارم که واسش درد و دل کنم... اونم اینقدر خطاکار بودم که نمیدونم فکر کنم باهام قهره. نه خدا که قهر نمیکنه؟!

و با این حال اومدم وبلاگمو از پوسیدگی نجات بدم! دلم نمیخواد با خوندن حرفام حالت گرفته بشه ولی اینا رو نمیگفتم می ترکیدم! شاید یه وبلاگ شخصی زدم که حرفای دلمو توش بزنم اینجا جاش نیست. نظرت چیه؟

نوشته شده در دوشنبه نوزدهم اردیبهشت 1390 ساعت 8:58 توسط پرتو|

نوشته شده در دوشنبه نوزدهم اردیبهشت 1390 ساعت 8:57 توسط پرتو|

انتخاب همسر یکی از مهم ترین گزینش ها در زندگی هر فرد تلقی می شود. دو انسان با وجود تمام همسانی ها طبیعتا در دو محیط جداگانه تربیت یافته اند و بدیهی است که با اختلافاتی همراه باشند. امانوع و میزان نا هماهنگی ها می تواند اثرات مخربی را در سطوح مختلف بر جای بگذارد. بر حسب این که هر یک دارای چه ضعفی باشند مسیر زندگی را تغییر خواهند داد. اما بهتر است بحث خود را با حدیثی راهگشا از امام موسی بن ‏جعفر(ع) ادامه دهیم که به چند گونه ازدواج هشدار می‏دهند. ترجمه حدیث امام کاظم(ع) به شرح زیر است:

بهترین زنان، زنی است که بدو علاقه‏مند باشی و او شعور و ادب داشته باشد. در این صورت به امر و نهی او محتاج نیستی. در مرحله بعد، زنی است که او را دوست داری، ولی ادب نشده و باید او را امر و نهی کنی. در مرحله سوم، زنی است که بدو علاقه‏مند هستی اما نه ادب شده و نه شعور دارد و نه ادب‏پذیر است و به خاطر علاقه‏ای که به او داری، تحملش می‏کنی. اما زنی که نه بدو علاقه‏مندی و نه شعور و ادب دارد، مناسب است که دریایی بیکران را بین خود و او فاصله قرار دهی!»(1)

کسی که تن‏پروری پیشه کرده و از کار و کوشش ابا دارد و چشم به آسمان دوخته تا روزیِ او بدون حساب از آسمان فرو ریزد، چوب جهالت و خوش‏خیالی خود را خواهد خورد.

نوشته شده در دوشنبه نوزدهم اردیبهشت 1390 ساعت 8:54 توسط پرتو|


مطالب پيشين
» رابطه بین دختر وپسر
» بخندید تا لاغر شوید
» پدران جذاب
» پسران خوب
» چه زنانی جذاب هستند و چه مردانی زیبا؟!
» نقش های شوهر نسبت به زن
» همسر مناسب برای شخصیت مهر طلب
» تفاوت هاي مغز زن و مرد
» چرا خانم های زیبا با مردهای بدقیافه ازدواج می کنند؟
» ده نكته زندگی
قالب وبلاگ : پارس اسكين